Internet dnes využívají všechny generace, od nejmladší po nejstarší. Ovšem právě u té druhé se často objevují obavy, zda to pro ně není až příliš, a zda na něm netráví až moc času. Koneckonců děti a teenagery jen málokdy vidíme bez mobilního telefonu v ruce, a je tedy pochopitelné, že to přináší určité obavy. Je však potřeba se podívat, zda jsou skutečně oprávněné. V první řadě musíme vzít v úvahu, o jakou věkovou kategorii se jedná. Je totiž rozdíl, když se jedná o sedmi – nebo osmileté dítě, nebo o patnáctiletého adolescenta. Každé z nich je na jiném stupni vývoje, a to nejen fyzického, ale také mentálního.
Čím starší je, náročnější věci jeho mozek zvládne. A to není něco, co bychom měli ignorovat. Znamená to totiž, že čím mladší dítě je, tím škodlivější pro něj internet může být, a tím více bychom jej také měli omezovat a kontrolovat. Koneckonců existuje důvod, proč odborníci říkají, že děti do dvou let by se vůbec neměly koukat na obrazovku. Znamená to ale skutečně, že dnes jsou děti na internetu až příliš? Zde bychom neměli generalizovat, avšak je pravdou, že rodiče často své děti tomuto chování vyloženě učí. Je pro ně totiž mnohem snadnější posadit dítě k internetu než se mu věnovat.
Navíc dnes jsou často oba rodiče zaměstnaní, takže jej nemá v podstatě kdo hlídat. Jistě tuto, službu dříve zastávali prarodiče, ovšem se zvyšujícím se věkem odchodu do důchodu jsou tito často také ještě zaměstnaní. Následky jsou potom jasně vidět. Děti si na internet zvyknou jako na v podstatě jedinou a nejlepší formu zábavy. A není divu, najdou na něm v podstatě vše, co si usmyslí, a mnohem snadněji než ve skutečném světě. Navíc je tu i fakt, že se jedná o návykovou věc. Na určitých aspektech internetu lze velmi jednoduše vytvořit závislost, která se s přibývajícím věkem prohlubuje. A to rozhodně není nic, co bychom měli ve svých dětech podporovat.